Laste riietumine lasteaias, soovitused lapsevanemale

Hea ja mugav lasteaia riietus  on õiges suuruses, mille laps saab endale ise selga panna ja ära võtta ning mis võimaldab lapsel lasteaias end hästi tunda – istuda, ronida, roomata ja joosta.

Toas ja õues on lapsel erinevad riided. Sügisel, talvel, kevadel on see loomulik, kuid see kehtib ka suvel.  Õue minnes vahetatakse riided. 

Toariided on mugavad, hingavast materjalist õhukesed riided (kleit, seelik, püksid, pluus, t-särk). Lasteaia ruumid on soojad ja lapsed liiguvad palju. Kampsun või dressipluus siseruumides on pigem üleliigne.

Sisejalanõuna tuleb eelistada jalanõud, mis on avatud, et vältida jalgade higistamist, kuid mis püsiks hästi jalas. Sporditossud, plätud  ega sussid ei ole lasteaeda sobivad jalanõud.

Õueriietuse puhul tuleks eelistada kihilist riietumist, nii on võimalus erinevaid kihte lisada või ära võtta, vastavalt ilmale. Lisaks tuleb meeles pidada, et lasteaias on õuesoleku aeg üsna pikk ja õues käiakse iga ilmaga. Paratamatult on päevi, mil õueriided saavad mustaks ja märjaks. Siis on hea, kui on olemas tagavaraplaan, millega laps läheb koju (vahetuseks jope, kombekas, tagavara kindad).

Iga ilmaga peab lapsel olema peas ilmale vastav peakate, ka suvel!

Õuejalanõude valikul on oluline, et laps saaks need ise jalga ja jalast ära, paeltega jalanõud on sobivad alles siis, kui laps oskab paelu ise siduda. 

Kõik riided ja jalanõud peavad olema märgistatud lapse nimega, et vältida nende kadumist. Õpetage lapsele oma riideid ära tundma.

Lapse garderoobikapi korrashoiu ja puhtuse eest hoolitseb lapsevanem. Jälgib, et kapp oleks puhas, seal oleksid olemas vahetusriided mõistlikus koguses, taskurätikud, kamm, patsikummid. Määrdunud ja märjad riided viige samal päeval koju.

Lapsel võib olla kapis joogipudel veega. Magusad joogid ja maiustused lapse kappi ei kuulu.